اسم نوشته سایت تفریحی سرگرمی

سایت شامل عکس نوشته ,فیلم سینمایی, رمان های عاشقانه,اهنگ های جدید 99,عکس و متن پروفایل,پروفایل,تعبیر خواب,بیوگرافی بازیگر,معمای تصویری

۱۴ خرداد رحلت حضرت امام خمینی تسلیت 99

  • ۱۴

 ۱۴ خرداد رحلت حضرت امام خمینی

 ۱۴ خرداد رحلت حضرت امام خمینی

 

سید روح‌الله مصطفوی ملقب به امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی و بنیانگذار کشور ایران بودند که در 14 خرداد ماه سال 1368 رحلت نمودند.

امام خمینی در روز بیستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 میلادى) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و مهاجرت و مجاهدت پـاى بـر خـاکدان طبیعت نهاد و در 14 خرداد ماه سال 1368 هجری خورشیدی به ملکوت اعی ضمیمه.

مروری کوتاه بر اتفاق ها معاش امام خمینی(ره)
امام خمینی (ره) بعداز درگذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام 15 خرداد ماه 1342 بازداشت و روانه تهران و زندانی شوید، بعد از مدتی آزاد و به شهر مقدس قم مراجعت نمود. در زمینه ثبت کاپیتولاسیون (مصونیت مجرمین آمریکائی در جمهوری اسلامی ایران) با سخنرانی مهم و آتشین در مسجد اعظم قم بازداشت و به ترکیه و بعد از آن به عراق تبعید شوید.

امام خمینی (ره) در سالیان اقامت در عراق همچنان رهبری جنگ با رژیم پهلوی را به عهده داشته و در سال 1357 با هماهنگی رژیم پهلوی به رژیم بعث عراق، ایشان ناگزیر از خروج از عراق گردیده و با عزیمت به پاریس جنگ و انقلاب ،امام را وارد مرحله اساسی نمود.
با اقامت امام خمینی (ره) در پاریس و منعکس شدن سخنان و نقطه نظرها ایشان در رسانه های غربی رژیم پهلوی در ضعف و انزوا قرار گرفته و با رهبری هوشمندانه و ظریف ایشان انقلاب اسلامی مردم کشور‌ایران با خروج پاد شاه و خانواده سلطنتی از جمهوری اسلامی ایران به روزهای نقطع ی عطف خویش نزدیک شوید.

امام خمینی در سن 87 سالگی به ملکوت اعی ضمیمه

با مراجعت رهبر فقیه کشور‌ایران در 12 بهمن 1357 و هدایت انقلاب از نزدیک، صبح برد در 22 بهمن ماه 1357 دمید و مردم کشور‌ایران شاهد برد را در آغوش گرفته بود.
با انحلال رژیم سلطنتی و آخر حکومت 57 ساله و ستمکارانه پهلوی، امام خمینی (ره) کشور ایران را با آرای قاطع مردم بنیان نهاد. از 22 بهمن 1357 تا 14 خرداد ماه 1368 حضرت امام همچنان رهبری انقلاب را به دوش کشیده و انقلاب و سرزمین را در رویدادها خطرناکی و کارشکنی های مختلف و مبارزه 8 ساله تحمیلی عراق و تحریم ها به سالم و به خیر رهبری نمودند.

رحلت امام خمینی (ره)

امام خمینى هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را که مـى بایــست ابـلاغ کنـد ، گفته بـود و در عمـل نیز تـمام هستیـش را بـراى تحقق هـمان هـدفها بـکار گرفته بـود. اینک در آستـانه نیمه خـرداد سـال 1368 خـود را مهیا ملاقات عزیزى مى کرد که تمام عمرش را براى جلب رضاى وی صرف کرده بـود و قامتش جز در بـرابـر وی ، در مـقابل هیچ قدرتى خـم نشده ، و چشـمانش جز براى وی گریه نکرده بـود.

سروده هاى عارفانه اش همگی حاکى از درد فـراق و بیان عطـش لحظه رسیدن دوستداشتنی بـود. و اینک ایـن لحظه شکـوهمنـد بـراى وی ، و جانــکاه و تحمل ناپذیر بـراى پیروانـش ، فـرا مـى رسید. وی خـود در وصیتنامه اش نـوشـته میباشد : با دلى آهسته و قلبـى مطمئن و روحى خنده رو و ضمیرى امیدوار به فضل و ادب معبود از سرویس خـواهران و برادران مرخص و به سـوى رتبه ابــدى مسافرت مى کنـم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیـم مى خـواهـم که عذرم را در کوتاهى سرویس و قصـور و تقصیر بپذیـرد و از مـلت امـیدوارم که عذرم را در کـوتاهى ها و قصـور و تقصیـرها بـپذیـرنـد و بـا قــدرت و تصمیـم و عزم بــه پیش بروند.

شگفت آنکه امام خمینـى در یکـى از غزلیاتـش که چنـد سال گذشته از رحلت سروده میباشد :

انتظار فرج از نیمه خرداد ماه کشم             سالها مى گذرد حوادث مى آید

ساعت 20 / 22 بعد از ظهر شنبه سیزدهـم خـرداد ماه سـال 1368 لحظه رسیدن بـود. قــلبـى از کار ایستـاد که میلیـونها قلــب را بـه روشنایی آفریدگار و معنـویت احـیا کرده بـود. بــه وسیله دوربین مخفـى اى که تـوسط دوستان عزیز امــام در بیمارستان نصب گردیده بـود روزهاى بیمارى و جریان کار و لحظه لقاى حق ضبط شده‌است. وقتى که کناره هایـى از حالات معنوى و آرامـش امام در ایـن ایـام از تلویزیون پخـش شـد غوغایى در دلها بر افکند که وصف آن جــز با بودن در آن دور و بر ممکـن نیست. لبها دائمـا به ذکـر خـدا در حـرکت بود.

مراسم تشییع پیکر امام خمینی (ره)

در آخرین شب زندگى و در حالى که یک‌سری فعالیت جراحى مشقت بار و طولانى درسن 87 سالگى تحمل کرده بود و در حالیکه چندیـن سرم به دستهاى مبارکـش وصل بـود نافله شب مى خـواند و قـرآن خواندن مـى کرد. در سا‌عتها پایان ، طمانینه و آرامشى ملکـوتـى داشـت و مـرتبا شـهادت بـه وحـدانیت خـدا و رسالت پیـامبـر اکرم (ص) را زمـزمه مـى کـرد و بـا چنیـن حــالتى بـود که روحـش به ملکـوت اعلى پرواز کرد. وقتى که خبر رحلت امــام منتشر شـد ، گـویـى زمین لرزه اى عظیـم فیس داده میباشد ، بغضها تـرکیـد و سرتاسر ایران و همـه کانـونهایـى کـه در جـهان بـا اسم و پیام امام خمینـى آشـنا بـودنـد یــکپارچه گـریستند و بـر راز و سینه زدنـد. هیچ قلـم و بیـانـى قـادر نیست بعدها حـادثه را و امواج احساسات غیر قابل کنترل مردم را در آن روز ها تـوصیف کند.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی