سلام به وب سايت فتو نام خوش آمديد

اسم نوشته سایت تفریحی سرگرمی

سایت شامل عکس نوشته ,فیلم سینمایی, رمان,بازی,نرم افزار,پروفایل,تعبیر خواب,بیوگرافی بازیگر

مقاله علمی درباره نقش پدر در خانواده - اسم نوشته

  • ۶

نوشته ی علمی در رابطه بابا برخلاف تصور عموم مردم که می پندارند نقش مامان در تربیت نوپا و آینده اش تاثیرگذارتر از بابا میباشد, البته پژوهش ها نشان می‌دهند که خردسالان به شدت زیر تاثیر شخصیت و کردار بابا می‌باشند نوشته‌ی‌علمی تحت را که درخصوص بابا می‌باشد با تاکید نقش آن در خانواده بازنگری میکنیم

او‌لین الگوی مرد در معاش یک پسر و دختر پدرشان میباشد. در حالتی‌که بابا یک شخص مسئول و دور از شوخی میباشد و قدرت مدیریتی را در منزل با بخشندگی یار و همدم نماید، دختر آن گاه وصلت وضعش خیلی فرق دارااست با آن هر که بابا بداخلاق داشته میباشد. غالبا پسرها سرمشق و شخصیت پدرشان را در معاش زناشویی شان همانندسازی و الگوسازی مینمایند. نقش پدران در شخصیت سازی به مراتب طولانی تر از ما‌درها میباشد. ولی ما امسال ها این تصویر را به خانواده ها داده ایم که مامان تأثیر بیشتری از بابا در خانواده دارااست یعنی در صورتی بابا در خانواده نباشد حادثه خاصی نمی افتد.

نقش کلیدی مامان در سه سال نخستین

در شرایطی‌که کودکی در سه سال اولیه معاش اش محروم از عشق و علاقه مامان و قربان صدقه و نازونوازش های مامان باشد تا پایان قدمت اعتماد به نفسش ذیل میباشد و برای بالا بردن اعتماد بنفسش خیلی بایستی عمل کنیم. البته کودکانی که در سه سال اولیه معاش شان در آغوش مامان رویش یابند، اعتماد بنفس و سالم بیشتری دارا‌هستند. البته با وجود تمام زحماتی که مامان برای طفل میکشد آنچه که شخصیت دختر و پسر را می سازد، وجود بابا میباشد. در‌صورتی‌که پدری به عارضه ها کاری، جدایی و غیره در خانواده نباشد یا این که به ظاهر باشد اما خیر زنداری بداند خیر طفل داری، این پدران الگوهای غلطی اند که هم خویش جراحت می‌بینند و هم فرزندان شان جراحت میبینند. از طرفی در زمینه ی بعضی پدران که مجبورند برای عمل به شهر دیگر بروند و تعدادی ماهی در منزل نباشند، می بایست یک جایگزین کالا مخالف از محارم در خانواده حضور داشته باشد. ولی این جانشین ها بایستی بسیار آیتم اعتماد باشند تا به نوباوه ها زخم نرسانده و نوباوه ها بتوانند به خیر از آنان الگوسازی و همانندسازی نمایند، به عنوان مثال بابا پهناور، عمو و خان دایی.

در قبلی های به دور ارتباط صاحب و مملوک در میان بابا و فرزند مطرح بود ولی امروزه مشاجره حق حیات به دربین آمده میباشد. همینطور در ضابطه و شرع بابا نفقه دهنده به خانواده بوده و نفقه دهندگی بالذات به مامان محول نشده البته ثانیا و بالعرض بر مامان وارد میشود یعنی چنانچه بابا نبود یا این که کودک بابا نداشت، مامان بایستی به فرزند نفقه دهد.

مقاله علمی درباره نقش پدر در خانواده - اسم نوشته

ولایت بابا

مجموعاَ ولایت بابا دو سیرتکامل میباشد یکی‌از بر صغیر و یکی‌از بر نکاح دختر باکره رشیده. فقیهی گفته ولایت بابا تنها در تزویج دایم نیاز میباشد. دیگری گفته در تزویج دایم نیاز وجود ندارد و در موقت نیاز میباشد، آن یکی از گفته در هیچکدام نیاز وجود ندارد و فقیهی هم در هر صورت وصلت ولایت بابا را لازم می داند میباشد . در امر ولایت بر صغیر، تابعی از مسأله نفقه میباشد، یعنی به حیث رسمی نباید نوپا را رها کنیم و بالاخره از وقتی که طفل به جهان می‌آید یک نفر مسئول اوست ، بدین ترتیب ولایت بابا در اینجا برای مصلحت و حمایت ازکودک تیتر میگردد.

مقاله علمی درباره نقش پدر در خانواده - اسم نوشته

ملیت و حضانت بابا

ملیت بابا سبب تفوق و چیرگی وی بر خانواده میشود ولی موقتا میباشد یعنی بعد از وصال به یک سن معلوم فرزندان میتوانند خروج و سوراخ از ملیت پیدا نمایند. مشاجره حضانت حق و تکلیف پدر و مادر میباشد، تا قبل از این می گفتیم تا دو سالگی فرزند ذکور حضانتش با مامان و بعد از آن آن با بابا میباشد. ولی با لحاظ بعد از هفت سالگی با حیث دادگاه از بابا هم می اقتدار سلب حضانت کرد.

مرد مسئول تأمین معیشت خانواده و دادن نفقه به زن و فرزندان میباشد اکنون زمانی مرد ناتوانی مالی دارااست و زن به حیث مالی تواناست، با اینکه به نظر رسمی مکلف وجود ندارد در منزل پولش را خرج نماید البته از دید اخلاقی می بایست به مرد یاری دهد . در واقع اسلام از لحاظ دادن نفقه و رسمی بودن وظیفه ی مرد برای تأمین زندگی خانواده به نفع زنان کار نموده است.

مقاله علمی درباره نقش پدر در خانواده - اسم نوشته

گرداوری : esmneveshte

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی