اسم نوشته سایت تفریحی سرگرمی

سایت شامل عکس نوشته ,فیلم سینمایی, رمان های عاشقانه,اهنگ های جدید 99,عکس و متن پروفایل,پروفایل,تعبیر خواب,بیوگرافی بازیگر,معمای تصویری

مقاله درباره ۱۶ خرداد روز جهانی محیط زیست 99

  • ۱۴

مقاله درباره ۱۶ خرداد روز جهانی محیط زیست

مقاله درباره ۱۶ خرداد روز جهانی محیط زیست

 

5 ژوئن روز جهانی دور و اطراف زیست، روزی میباشد که از سوی سازمان ملل برای ارتقاء دور اندیشی مردم برای حفظ اطراف زیست و تحریک سیاستمداران به دریافت کردن سیاستی برای تقابل با تخریب فضا زیست و سیرتکامل‌های زیستی‌جانوری گزینش شده است.

پیشگفتار

طبیعت، بسان مادری کریم ومهربان آدم را در دامن خویش می پروراند و سخاوتمندانه، کلیه منابع و سرمایه های خویش را به پای وی می ریزد. تا به امروز همگی موجودات روی زمین کوشیده اند تا به ضابطه و نظام طبیعت پیرامون خویش گردن نهند و خویش را با آن سازگار نمایند، ولی بشر، مراد و ناخواسته، مراحل طبیعی دور و اطراف زیست خویش را دگرگون نموده است.

هر روز درختان اکثری با قساوت، قلع و قمع میشوند و آب ها به هدر رفته و کثیف میگردند. بیشه های طبیعی ازمیان می‌روند، بخش اعظمی از انواع زیستی در درحال حاضر انقراض می‌باشند و صدها سیرتکامل به علت حیف کردن زیستگاه های خویش، نابود گردیده اند. متأسفانه، آدمی مغایر دیگر موجودات، همواره تأثیر عمیقی در سمت فنا و تهدید فضا زیست از خویش بر جای گذارده میباشد، چنان که در حال حاضر، از مهم‌ترین دست اندرکاران تخریب اطراف زیست شناخته می‌شود.

بشر از مهم‌ترین کارداران تخریب اطراف زیست شناخته میشود

 نامگذاری روز جهانی اطراف زیست

هر سال روز 15 خرداد ماه (5 ژوئن) در سراسر عالم با تیتر روز جهانی دور و اطراف زیست گرامی داشته میشود. تاریخچه روز جهانی دور و بر زیست به سال 1972 بر می‌شود، در آن سال برای او‌لین توشه، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با مورد آدم و اطراف زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد.

به طور همزمان با برپایی این کنفرانس مجمع همگانی سازمان ملل قطعنامه‌ای را ثبت کرد که باعث به تشکیل UNEP ( برنامه اطراف زیست سازمان ملل ) شد، UNEP در سراسر عالم مراسم ویژه‌ای را به مناسبت این روز برگزار میکند. مراسم این روز می تواند به انواع گوناگون باشد مثل راهپیمایی‌های خیابانی،همایش‌های دوچرخه سواری،اکران، مسابقات نگارگری و نوشته‌ی علمی نویسی در مدرسه ها ، درختکاری ،‌کار‌های مرتبط با بازیافت ، پاک سازی و... .

انگیزه از برگزاری چنین مراسمی جلب اعتنا همگانی به مسائلی میباشد که گوشه و کنار زیست را آلوده و کثیف می‌سازد. هر سال نیز یکی‌از مسایلی که شدیدا دور و اطراف زیست را تهدید می‌کند تحت عنوان مورد این روز گزینش می گردد.

انگیزه UNEP از برگزاری چنین مراسمی عبارت میباشد از :
- بخشیدن رخ ای انسانی به مسایل زیست محیطی
 - قدرتمند سازی مردم برای تبدیل شدن به فعالانی در مورد گسترش استوار و متوازن
- ارتقاء این دیدگاه عموم که دولت ها در تغییر تحول بینش‌ها و درباره ی موضوع فضا زیست نقش محوری و اساسی ایفا می کنند.

- اشاعه شرکت کردن با انگیزه اطمینان از برخورداری همگی ملتها از آینده‌ای امن‌خیس و سعادتمندانه‌خیس

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی