سلام به وب سايت فتو نام خوش آمديد

اسم نوشته سایت تفریحی سرگرمی

سایت شامل عکس نوشته ,فیلم سینمایی, رمان,بازی,نرم افزار,پروفایل,تعبیر خواب,بیوگرافی بازیگر

معرفی بازی های آپارتمانی برای خردسال ها

  • ۳

معرفی بازی های آپارتمانی برای خردسال ها

یادش بخیر هنگامی نسل ما بابا و مادرهای مدرن و حتی نسل های پیش از ما، زمان کودکی خویش را می گذراندیم، مجال کسب تجربه های بسیار نیکی را داشتیم؛ مثل تجربه کشف طبیعت با بازی های هیجان انگیزی که یاروهمدم دویدن و بالا و پایین پریدن بود. وضعیت معاش امروزه و فضاهای محدود و کوچکی که اشخاص در مشت دارا‌هستند موجب گردیده تا مجال های کمتری برای بازی کردن کودک ها باشد و مدام پدر و مادر پیرو یافتن بازی هایی میباشند که هم رمز و صدای کمتری داشته باشد و هم بازی های هدفمندی برای ارتقا هوش خردسال ها باشند. درین نوشته‌ی علمی به شما بازی های آپارتمانی برای خردسال ها فراگیری داده شده‌است.

1- ساختمان سازی:
برای ساختن یک ساختمان فانتزی نیاز به ابزار یا این که وسایل مختص و گران قیمت ندارید. می توانید با چوب بستنی قیفی یا این که کارت‌های بازی ساختمان‌های فانتزی، ساختمان بلند یا این که قلعه بسازید. می توانید مسابقه‌ی تولید بلندترین ساختمان یا این که قلعه را برگزار نمایید و لحظات بشاش و هیجان‌انگیزی برای خودتان و نوباوه‌ها رقم بزنید.

بازی آپارتمانی برای کودک ها,بازی های منحصر سوئیت برای خردسال ها

بازی منزل سازی برای کودک ها

 
2- حبا‌ب‌سازی:
برای لذت بردن از بازی با حباب لازم وجود ندارد بدون شک خارج از منزل بروید. برای این بازی، شما به یک پیش دستی و نی برای هر نفر، یه خرده مایع پیاله‌شویی و آب احتیاج دارید. پاره ای مایع کاسه‌شویی اواسط هر ظرف غذا بریزید. مقداری آب روی آن ریخته و به آرامی هم‌ بزنید، این فعالیت را تا کف کردن آب ادامه دهید. از نوپا‌ها بخواهید که نی را درون کف نهاده و به آرامی درون آن فوت نمایند. حال می توانید حباب‌های وسیع صحیح فرمائید. برای ساخت رقابت در میان نوپا‌ها، می توانید به هرکسی که حباب وسیع‌خیس صحیح نماید یا این که حبابش دوام بیشتری داشته باشد، اجرو پاداش بدهید.

بازی آپارتمانی برای خردسال ها,بازی های اختصاصی سوئیت برای خردسالان

بازی حباب سازی برای خردسالان
 

3- نام بازی:
نام‌بازی یکی‌از دیگر از بازی‌هایی میباشد که علاوه بر درگیر کردن کودک ها دامنه عبارات آن‌ها‌را پهناور‌خیس می کند. یک کدام از این بازی‌ها این میباشد که یک نام را بگویید و از بازیکن بعدی بخواهید با پایان آن نام یک نام دیگر بسازد و این بازی ادامه مییابد تا یکی از‌یکی‌از بازیکنانی که نتوانسته‌اند اسمی ‌بگویند یا این که نام تکراری گفته‌اند از به دور بیرون شوند.

مدل دیگر این بازی، بازی با ضد‌و‌نقیض‌ها، مترادف و هم معنی‌ها و هم‌خانواده‌هاست. شما یک واژه و کلمه را میگویید و از سایر افراد می خواهید که کلمه و واژه هم‌مفهوم، ضد و نقیض یا این که هم‌خانواده آن را بگوید. هر بازیکن طبق توافق میتواند وقت محدودی داشته باشد برای مثال تا 5 بشمارید و چنانچه چیره نشد به اصطلاح سوخته میباشد.

بازی آپارتمانی برای خردسال ها,بازی های منحصر به فرد سوئیت برای کودک ها

بازی نام بازی برای خردسالان

4- بازی مهارت های معاش:
این بازی را می شود به دو رخ گروهی و انفرادی اجرا کرد. می اقتدار از وسایل پلاستیکی و اثاثیه بازی برای تخمین طولانی تر خیالی استفاده نمود. خردسالان، مهارت هایی مثل آشپزی، نوباوه داری، باغبانی، لباس دوزی، پیاله شویی، منزل داری، خرید کردن از فروشگاه و مواقعی از این قبیل را به صورت نمایشی بازی می‌کنند. برای مثالً یکی از نقش آشپز را بازی می نماید و طرز اصلاح کردن پاستا را یادگرفتن می‌دهد. هدایت توسط اشخاص تیم و راهنما انجام می پذیرد.

بازی آپارتمانی برای کودک ها,بازی های اختصاصی سوئیت برای کودک ها

بازی مهارت های معاش برای خردسالان


5- حدس بزن:
یک کدام از بازی هایی که بخش اعظمی از خردسالان دوست دارا هستند بازی حدس بزن میباشد بدین رخ که شما برای هر نفر از اعضای کمپانی کننده در بازی یک نام روی کاغذی مینویسید و آن‌گاه صفحه مرتبط با هر فرد را روی پیشانی اش می چسبانید و به نوبت فارغ از اینکه ورقه را نگاه نماید هر فرد که نوبت اش میباشد بایستی حدس بزند که روی برگه چه چیزی درج شده میباشد (می توانید به طور 20 سوالی او‌را ارشاد فرمائید )

بازی آپارتمانی برای کودک ها,بازی های منحصر به فرد سوئیت برای خردسال ها

بازی حدس بزن برای کودک ها
 

6- بازی نقطه گذاری:
 روی تخته وایت پیروزی، یک دایره ترسیم و از طفل منظور میشود با توجه، موقعیت خویش را تا رسیدن به تابلو در لحاظ بگیرد و آن‌گاه با چشمان بسته در درون دایره یک نقطه بگذارد، چیره مسابقه کسی میباشد که بتواند با تشخیص موقعیت دقیق خویش و تابلو و دایره، آرم را نزدیک خیس به راءس دایره بگذارد بازی قادر است روی صفحه نیز صورت پذیرد.

بازی آپارتمانی برای کودک ها,بازی های منحصربه‌فرد سوئیت برای خردسالان

بازی نقطه گذاری برای خردسال ها

7- بولینگ خانگی:
 با یکسری استکان یکبار مصرف کاغذی و یک توپ پلاستیکی می‌توانید یک بولینگ خانگی برای کودکانتان صحیح فرمائید.

بازی آپارتمانی برای خردسالان,بازی های منحصر به فرد سوئیت برای خردسال ها

بازی بولینگ خانگی برای کودک ها

 
8- آزمایش تمرکز و حواس:
میتوانید  بازی هوش برای کودک ها انجام دهید. به عنوان مثال یک سکه را ذیل یکی‌از سه فنجان برعکس گردیده بر روی میز قرار دهید و فنجان ها را جا به جا نمائید و  از کودکتان بخواهید که حدس بزند، سکه تحت کدام فنجان میباشد. حتی میتوانید یک سکه را در دستان قایم فرمایید و از کودکتان بخواهید که حدس بزند، کدام دست خالی میباشد.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی